Pokud jste dočetli až sem, lze jen doufat, že váš zájem o jazyk Python ještě více zesílil a již jste dychtiví použít Python k řešení nějakých opravdových problémů. V této kapitole si popíšeme několik informačních zdrojů, pomocí nichž můžete získat další informace o Pythonu.
V první řadě byste si měli po přečtení této učebnice alespoň prolistovat dokument Python Library Reference (Referenční příručka standardních knihoven). Tato příručka je kompletním zdrojem informací. Najdete v ní popis všech standardních datových typů, funkcí a modulů. Všechny tyto moduly jsou navrženy tak, aby programátorovi co nejvíce usnadnili práci s Pythonem. Mnohokrát je programátor-začátečník vskutku zaskočen množstvím knihoven a jednoduchostí jejich používání. Nejednou jsem byl svědkem otázky "Co tedy mám programovat, když 'to' už všechno obsahuje?" Jen namátkou jmenujme seznam těchto modulů a balíčků, který začíná moduly, jež zpřístupňují standardní služby operačního systému definované normou POSIX, pokračuje moduly pro čtení e-mailových schránek v systémech Unix, získávání dokumentů protokolem HTTP, přes modul pro generování náhodných čísel, modul pro získávání voleb předaných na příkazovém řádku a konče moduly pro psaní CGI programů. Pokud se do čtení příručky standardní knihovny nechcete pustit, alespoň si ji prolistujte, získáte představu, co vše vám může Python nabídnout.
Další zdroje informací jsou webové stránky různých sdružení a organizací. Mezi nimi je na prvním míste hlavní webová stránka Pythonu na http://www.python.org. Zde naleznete zdrojové kódy, připravené binární distribuce pro nejrozšířenější operační systémy, dokumentaci a odkazy na světové webové stránky věnující se Pythonu. Domácí stránky Pythonu jsou zrcadleny na různých místech po celém světě, proto se pokuste stahovat data vždy z toho nejbližššího, ušetříte tak přenosové kapacity páteřních linek a odlehčíte vzdáleným serverům.
Pro československého čtenáře budou pravděpodobně nejbližší stránky Českého sdružení programátorů a uživatelů jazyka Python (zkráceně PyCZ, adresa http://py.cz). Zde naleznete nejnovější verzi této učebnice a další dokumentaci přeloženou do češtiny. PyCZ také provozuje e-mailovou konferenci python@py.cz, kompletní instrukce jak se do konference přihlásit, jak se odhlásit a archív konference najdete na stránkách PyCZ.
Dalším zajímavým sídlem je http://starship.python.net/. Jedná se o informativní webové stránky. Mnoho uživatelů Pythonu zde má domovské stránky na nichž je publikováno množství programů, utilitek a modulů určených volně ke stažení.
Anglicky mluvícím uživatelům možná přijde vhod newsová skupina comp.lang.python a její e-mailové zrcadlo python-list@python.org. Obě tyto konference jsou propojeny, všechny příspěvky zaslané do jedné jsou automaticky přeposlány do druhé. Frekvence zpráv v této konferenci je kolem 120 nových zpráv denně a zahrnují otázky a odpovědi, návrhy nových vlastností a oznámení nových modulů.
Před zasláním otázky do e-mailové konference se nejprve přesvědčte, zda podobnou otázku nepoložil někdo před vámi. Projděte si proto archív konference (http://www.python.org/pipermail/) nebo se podívejte do nejčastěji kladených otázek (FAQ, http://www.python.org/doc/FAQ.html). Jejich obdobu najdete i v adresáři Misc/ libovolné zdrojové distribuce Pythonu. Možná v nich bude i řešení právě toho vašeho problému!
Viz O tomto dokumentu... kde naleznete informace, jak upozornit na případné chyby.